Deja uzlabo veselību

Dalies un atbalsti mūs

Līnijas dejas ir vairāk nekā tikai dažas nodarbības. Lai gan daudzi var sākt ar nodomu nodarbību nodarbību pāris nedēļu laikā, daudz vairāk uzskata, ka viņi kļūst atkarīgi no līnijas dejas, jo viņi mīl mūziku, uzticību, kas pieaug no dejas apgūšanas, draudzību, kas sāk veidoties, un vairāk.

Dejošana ir unikāls vingrošanas veids, jo tas sniedz sirds veselību, ko sniedz aerobikas nodarbības, vienlaikus ļaujot jums iesaistīties sociālā darbībā. Tas īpaši stimulē prātu, un viens 21 gadu pētījums, kas publicēts New England Journal of Medicine, atklāja, ka dejas var mazināt Alcheimera slimības un citu demences formu risku gados vecākiem cilvēkiem. Pētījumā dalībniekiem, kas vecāki par 75 gadiem, kas nodarbojās ar lasīšanas, deju un mūzikas instrumentu atskaņošanu un galda spēlēm reizi nedēļā, bija 7% mazāks demences risks salīdzinājumā ar tiem, kas to nedarīja.

Tiem, kas nodarbojās ar šīm aktivitātēm vismaz 11 dienas mēnesī, bija 63% mazāks risks! Tika pētītas arī fiziskas aktivitātes, piemēram, tenisa vai golfa spēlēšana, peldēšana, riteņbraukšana, dejas, pastaigas, kā arī mājas darbi. Viens no pētījuma pārsteigumiem bija tāds, ka gandrīz neviena fiziskā aktivitāte nepiedāvāja nekādu aizsardzību pret demenci. Protams, var būt kardiovaskulārie ieguvumi, bet šī pētījuma uzmanības centrā bija prāts.

Bija viens svarīgs izņēmums: vienīgā fiziskā aktivitāte, kas piedāvāja aizsardzību pret demenci, bija biežas dejas, kas pazemināja risku ar dramatisku 76%. No visām fiziskajām aktivitātēm dejām bija vislielākās pūles. Visvairāk cieta cilvēki, kuri spēlēja visvairāk: Piemēram, četrām dienām nedēļā vecāka gadagājuma cilvēkiem, kuri bija krustvārdu mīklas, bija 47% mazāks demences risks nekā tiem, kuri reizēm darīja reizes vienu reizi nedēļā. Golfs – 0% Bieži dejošana – 76%!

Kāpēc dejot? Mūsu smadzenes pēc vajadzības atjauno nervu ceļus. Ja tas nav nepieciešams, tas nenotiks. Kāpēc dejas labāk nekā citas darbības garīgo spēju uzlabošanai? Mēs palielinām garīgās spējas, izmantojot mūsu kognitīvos procesus. Intelligence: izmantojiet to vai zaudējiet to. Izlūkošanas būtība ir lēmumu pieņemšana. Un noslēguma padoms, kas attiecas uz garīgās asuma uzlabošanu, ir iesaistīt sevi aktivitātēs, kurās nepieciešama ātras ugunsdrošības lēmumu pieņemšana otrādi, nevis atmiņa (pārceļot tos pašus labi valkātos ceļus), vai vienkārši strādājot savu fizisko stilu.

Viens veids, kā to izdarīt, ir iemācīties kaut ko jaunu. Ņemiet klasi, lai izaicinātu savu prātu. Tas stimulēs jūsu smadzeņu savienojamību, radot vajadzību pēc jauniem ceļiem. Grūtības un pat neapmierinošas nodarbības ir labākas jums, jo tās radīs lielāku vajadzību pēc jauniem nervu ceļiem. Deju klase var būt vēl labāka. Dejas integrē vairākas smadzeņu funkcijas uzreiz, palielinot savienojamību. Dejas vienlaicīgi ietver kinestētiskus, racionālus, muzikālus un emocionālus procesus. Deja bieži! Ja jūs nevarat nodarboties ar nodarbībām vai doties četras reizes nedēļā, dejojiet tik daudz, cik vien iespējams. Vairāk ir labāks. Un dariet to tagad, jo ātrāk, jo labāk. Tagad ir svarīgi sākt veidot savu kognitīvo rezervi.

Joe Verghese, kas veica pētījumu, saka, ka dejas var būt trīskāršs labums smadzenēm. Deju fiziskais aspekts ne tikai palielina asins plūsmu uz smadzenēm, bet arī sociālās aktivitātes aspekts rada mazāk stresa, depresijas un vientulības. Turklāt dejas prasa iegaumēt pasākumus, kas nodrošina garīgās problēmas, kas ir būtiskas smadzeņu veselībai.